خانه / اخبار شاخص / استانی‌شدن انتخابات مجلس شهرستان‌ها را متضرر می‌کند/ با این طرح مخالفم

استانی‌شدن انتخابات مجلس شهرستان‌ها را متضرر می‌کند/ با این طرح مخالفم

شاخص انتخابات: نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: استانی شدن انتخابات مجلس با سیاست تمرکز زدایی منافات داشته و شهرستان‌ها را متضرر خواهد کرد.

بهمن طاهرخانی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین درباره طرح استانی شدن انتخابات مجلس اظهار کرد: استانی شدن انتخابات تمام جلسات و نیروها را در مرکز استان متمرکز می‌کند و این کار با سیاست تمرکززدایی منافات دارد. 

وی ادامه داد: مردم مرکز استان با افراد کاندیدایی که در آنجا زندگی می‌کنند آشنایی بیشتری دارند و همین امکان انتخاب آن‌ها را افزایش می‌دهد، علاوه بر آن با توجه به این‌که در کشور ما انتخابات حزبی برگزار نمی‌شود، استانی شدن انتخابات شهرستان‌ها را متضرر خواهد کرد.
نماینده مردم تاکستان در مجلس ابراز کرد: استانی شدن انتخابات انعکاس اخبار و مشکلات شهرستان‌ها به مرکز دچار ضعف و سیر نزولی خواهد شد، بنابراین لازم است اقدام کارشناسانه صورت گرفته تا شرایط به‌گونه‌ای باشد که نمایندگانی از شهرستان‌ها بتوانند نیازها و مشکلات را انعکاس دهند و کار حول محور عقلانیت پیش رود.
وی تاکید کرد: من نظر مثبتی نسبت به این اتفاق ندارم، چراکه این طرح به این شکل با مشکلاتی همراه است.
عضو مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این طرح هزینه انتخابات را برای کاندیداها افزایش می‌دهد، زیرا با توجه به تعدد و کثرت افراد و شرکت کنندگان، رسانه‌ها در زمان انتخابات نمی‌توانند در اختیار آن‌ها قرار بگیرند و فعالیت را برای آن‌ها سخت و بغرنج خواهد کرد.
وی ادامه داد: البته ممکن است استانی شدن انتخابات با جنبه‌های مثبتی همچون کاهش تنش و درگیری‌های انتخاباتی همراه باشد، با این حال باید منافع ملی در نظر گرفته شود.
طاهرخانی در پایان گفت: اشکالات طرح استانی شدن همچنان حل نشده و لازم است پس از اقدامات کارشناسی تصمیم نهایی در این باره گرفته شود.
منبع: صبح قزوین

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *