خانه / اخبار شاخص / مصلحی در برنامه نگاه یک: طرح تقلب در انتخابات ۸۸ با هدف براندازی جمهوری اسلامی صورت گرفت

مصلحی در برنامه نگاه یک: طرح تقلب در انتخابات ۸۸ با هدف براندازی جمهوری اسلامی صورت گرفت

شاخص انتخابات: وزیر سابق اطلاعات ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ را با هدف براندازی جمهوری اسلامی صورت دانست.

حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در برنامه نگاه یک که از شبکه یک سیما در شامگاه شنبه برگزار شد، طی سخنانی، با اشاره به انتخابات ۸۸، اظهار داشت: ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ با هدف براندازی جمهوری اسلامی صورت گرفت.

وی ضمن تشریح شرایط قبل از فتنه در بُعد منطقه ای و داخلی، افزود: در بعد داخلی بحران های قابل توجهی داشتیم که آنها را پشت سر گذاشتیم و یک مرتبه با یک انتخابات مواجه شدیم که بیش از ۴۰ میلیون نفر در آن شرکت کردند و این درست اوج پیوند مردم با انتخابات را نشان می داد.

وزیر سابق اطلاعات همچنین خاطرنشان کرد: در فتنه آقایان اقدامی که کردند در راستای خواسته استکبار بوده و آبروی جمهوری اسلامی را در اوج اقتدار در سطح بین الملل بردند.

وی از دیگر آثار فتنه ۸۸ به به طمع انداختن دشمنان نظام در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت:  مدعیان تقلب مهم ترین فرصت نظام را تبدیل به تهدید برای نظام کردند.

مصلحی همچنین خاطر نشان کرد که براندازی نظام هدف بود و باید موقعیت های منطقه ای را هم در آن زمان سنجید.

وی در همین رابطه افزود: ستاد پیشگیری از تقلب انتخابات یک سال قبل تاسیس شد و در منطقه پیروزی جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه را با اقتدار جمهوری اسلامی داشتیم.

وزیر سابق اطلاعات در ادامه یادآور شد: با طرح تقلب آبروی جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی بردند و فرصت ها را به تهدید تبدیل کردند.

مصلحی ادامه داد : CIA و موساد در فتنه جدیدی که طراحی کردند با اشتباه محاسباتی می خواهند بین نخبگان، مسئولین و مردم شکاف ایجاد کنند و یکی را من اشاره می کنم و آن تهدید دشمن است تا مردم و مسئولین اشتباه محاسباتی کنند؛ همواره تهدید می کنند و طراحی دشمن این است و جان کری مرتب تهدید می کرد.

منبع: فارس

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

هیأت نظارت مجمع می‌تواند به حوزه بررسی صلاحیت‌ها و صحت انتخابات ورود کند؟

شاخص انتخابات: سخنگوی شورای نگهبان گفت: هر چه مربوط به تقنین در حوزه سیاست های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *