خانه / اسلایدر / حمله به شورای نگهبان و زمینه چینی برای فتنه ۹۸

حمله به شورای نگهبان و زمینه چینی برای فتنه ۹۸

شاخص انتخابات: روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان «دلواپسانِ فتنه ۹۸» نوشت: «برخی چهره‌های سیاسی از احتمال ردصلاحیت گسترده در انتخابات آتی (انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸) خبر می‌دهند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه تصریح کرد که فعالین سیاسی، برای توضیح ارتباط میان فتنه ۹۸ و انتخابات مجلس یازدهم به انتخابات مجلس هفتم و تحصن نمایندگان مجلس ششم در اعتراض به ردصلاحیت‌شان اشاره کرده‌اند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در زمستان سال آینده برگزار می‌شود، اما نکته قابل توجه اینجاست که حملات اصلاح طلبان به شورای نگهبان در موضوع «نظارت استصوابی» و تأیید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از هم اکنون و با حجمی گسترده کلید خورده است.

در روزهای گذشته، «عبدالواحد موسوی لاری» وزیر کشور دولت اصلاحات و نایب رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در مصاحبه با روزنامه سازندگی در پاسخ به این سوال که «آیا دیگر می‌توان با راه حل انتخابات با مردم تفاهم کرد؟» گفته بود: «قطعاً ممکن است، مگر اینکه قدرت‌های موجود، راه‌های انتخابات را ببندند و راه‌ها را باز نکنند و نیروهای کنشگر مورد تأیید و اعتماد مردم را رد کنند. در این صورت اصلاح طلبان دیگر راهی جز این ندارند که بگویند ما تلاش کردیم و نشد»!

در روزهای گذشته برخی رسانه‌های داخلی منتسب به جریان خاص که ظاهراً دلشان برای آشوب و اغتشاش خیاباتی تنگ شده به هم صدایی با شبکه سلطنتی ملکه انگلیس برخاسته و سعی در برجسته کردن خبر تجمع عده‌ای معدود مقابل دانشگاه تهران کردند.
سایت‌ها و کانال‌های این جریان خاص ضمن همراهی با فضاسازی دروغین رسانه‌های ضدانقلاب با انتشار گسترده خبر این تجمع حدوداً ۲۰ نفره در قالب خبر فوری سعی در بزرگنمایی این موضوع بی‌اهمیت و به عبارتی محک افکار عمومی برای میزان استقبال مخاطبانشان از اغتشاش و آشوب داشتند.
این جریان در ماجرای دلخراش و تأسف بار «سقوط اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات» در تدارک سیاسی و جناحی کردن این ماجرای غم‌انگیز و تأسف بار بود تا طبق معمول از خون جان‌باختگان این حادثه ماهی سیاسی خود را صید کند.
البته اینگونه اقدامات از سوی این جریان مسبوق به سابقه است و ظاهراً سیاسی کردن مسائل مختلف و تبدیل آن به زمینه‌ای برای ایجاد آشوب در کشور آنهم به صورت هماهنگ با شبکه‌های ضد انقلاب خارج از کشور به صورت رویه در دستور کارشان قرار گرفته است.

این جریان در ماههای گذشته نیز در ماجرای اعتراضات صنفی کارگران نیشکر هفت تپه و در شرایطی که تلاش بی‌بی‌سی و اتاق فکر شبکه‌های ضد انقلاب انحراف خواسته‌های برحق کارگران و سوءاستفاده از این اعتراض‌ها برای پررنگ کردن بحث تحریم‌های یکجانبه آمریکا و ایجاد آشوب و اغتشاش بود به همراهی با ضد انقلاب پرداخته و سعی کردند به این اعتراضات رنگ و بوی سیاسی و امنیتی دهند.

در دی ماه ۹۶ نیز اعتراضات مسالمت آمیز مردمی درخصوص مشکلات معیشتی و تخلفات مؤسسات مالی و اعتباری، از سوی اغتشاشگران منحرف شد و فتنه‌گران با سوار شدن بر روی موج خواسته‌های مردمی به سمت ضربه زدن به اقتصاد و معیشت مردم حرکت کردند. آشوبگران در شهرهای مختلف به تخریب اموال عمومی و آدم کشی اقدام کردند. نکته قابل توجه اینجاست که قاطبه مردم با مشاهده رفتار آشوبگران، حساب خود را از آنان جدا کرده و در محکومیت این رفتار سخیف در شهرهای مختلف به تظاهرات پرداختند، اما طیف اصلاح طلب به حمایت تمام قد از آشوبگران پرداخت.

منبع: مشرق

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

خرید و فروش رأی در عصر دیجیتال و چند نکته

شاخص انتخابات: در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات، نمایندگان مصوب کردند تا هرگونه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *