خانه / اخبار شاخص / ذوالنوری تشریح کرد: استانی شدن انتخابات مجلس به ضرر مردم است

ذوالنوری تشریح کرد: استانی شدن انتخابات مجلس به ضرر مردم است

شاخص انتخابات: نماینده مردم قم با بیان اینکه همچنین در این طح بحث استانی شدن انتخابات هم گنجانده شده است، گفت: نمایندگان معتقد هستند که استانی شدن انتخابات مجلس به ضرر مردم است.

مجتبی ذوالنوری ، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه بیش از ۵۰ تن از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: نمایندگان در این نامه خواستار سلب یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شده‌اند.

وی در تشریح دلیل خواسته نمایندگان از هیئت رئیسه، اظهار داشت: طبق بررسی‌های به عمل آمده از طرح مذکور، برخی از نمایندگان به این نتیجه رسیدند که محتوای این طرح از استحکام لازم برخوردار نیست و ایراداتی دارد، لذا نیاز به بررسی بیشتر دارد.

نماینده مردم قم در مجلس در همین راستا ادامه داد: بنابر این اگر این طرح با فوریت در مجلس مطرح شود، مراحل رسیدگی آن کوتاه می‌شود در نتیجه دقت لازم در بررسی آن صورت نمی‌گیرد و عیب و نقص‌های آن برطرف نمی‌شود.

ذوالنوری با بیان اینکه همچنین در این طح بحث استانی شدن انتخابات هم گنجانده شده است، گفت: نمایندگان  معتقد هستند که استانی شدن انتخابات مجلس به ضرر مردم است.

وی افزود: با استانی شدن انتخابات مجلس، همواره دانه درشت‌هایی که توان تبلیغی، تمکن مالی بالا و همچنین توان لابی‌گری و رایزنی دارند، در مجلس خواهند بود و تنوع و تازگی در مجلس کم می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه با استانی شدن انتخابات مجلس، مراکز استان‌ها بیشتر بهره‌مند می‌شوند، اظهار داشت: در صورت اجرای این طرح حضور نماینده‌ها در شهرستان‌ها و روستاها نیز کم و دسترسی مردم به مسئولان محدود می‌شود لذا ما تقاضای سلب فوریت از این طرح را داشتیم.

ذوالنوری تصریح کرد: لذا برخی از نمایندگان تقاضا دارند که این طرح به صورت عادی در مجلس مطرح شود تا فرصت لازم برای بررسی و رفع ایرادات آن وجود داشته باشد.

منبع: خانه ملت

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *