خانه / اخبار شاخص / قاضی‌پور: با استانی شدن انتخابات مشکلات امنیتی افزایش می‌یابد

قاضی‌پور: با استانی شدن انتخابات مشکلات امنیتی افزایش می‌یابد

شاخص انتخابات: نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۹ دی) قوه مقننه در مخالفت با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد استانی شدن انتخابات اظهار داشت: بر اساس اصل ۶۲ قانون اساسی شرایط انتخاب شوندگان،…

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۹ دی) قوه مقننه در مخالفت با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد استانی شدن انتخابات اظهار داشت: بر اساس اصل ۶۲ قانون اساسی شرایط انتخاب شوندگان، انتخاب کنندگان و کیفیت انتخابات مشخص شده است، در ایران پس از مشروطه نیز طی ۱۱۰ سال گذشته شیوه کنونی انتخابات برقرار بوده است. طبق این شیوه تعداد نمایندگان در هر حوزه مشخص و حوزه های انتخابیه بر پایه میزان جمعیت مشخص شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای تغییر انتخابات نباید حوزه های بزرگی چون تهران را ملاک قرار داد، افزود: استانی شدن انتخابات مغایر روح قانون اساسی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی بر مردم تکیه دارد، تصریح کرد: با استانی شدن انتخابات تشکیلات حزبی در رأس قرار می‌گیرد در حالی که در کشور ما تشکیلات حزبی دچار نقصان است.

قاضی‌پور تاکید کرد: با استانی شدن انتخابات پول، قدرت، زور و زر بر جامعه حاکم و مشکلات امنیتی افزایش و دسترسی مردم به نمایندگان کاهش می‌یابد. همچنین مشکلات قومیتی، گویشی و مذهبی ایجاد می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: براساس قانون اساسی افراد از هر قوم و قبیله می‌توانند کاندیدا و به مجلس راه پیدا کنند اما با طرح مذکور محدودیت ایجاد می‌شود.

منبع: تسنیم

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *