خانه / اخبار شاخص / با استانی شدن انتخابات مجلس ارتباط بین مردم و نمایندگان حفظ می‌شود؟

با استانی شدن انتخابات مجلس ارتباط بین مردم و نمایندگان حفظ می‌شود؟

شاخص انتخابات: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس ظلم در حق مردم مناطق محروم است گفت: استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است.

 سیدحمزه امینی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ظلم در حق مردم مناطق محروم است اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی جفا در حق مردم روستایی و مناطق محروم و در مجموع جدایی نمایندگان از مردم است.

وی افزود: این طور بگویم که با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دسترسی مردم به نمایندگان سخت‌تر می‌شود و به تبع تصویب این طرح هزینه انتخابات خواسته یا ناخواسته افزایش می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار نداشته باشیم با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان برای امور مردم وقت صرف کنند یا در ایام تبلیغات خود را وقف کنند بلکه با این طرح جناح بازی علنی‌تر خواهد شد و جناح بازی در انتخابات مجلس در شرایط فعلی اصلاً به نفع کشور نیست.

امینی با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات مجلس یعنی این که من نماینده فقط باید در مجلس شورای اسلامی باشم گفت: چرا با استانی شدن انتخابات نخبگانی که شاید بیش از نمایندگان فعلی کارایی و تخصص دارند از حضور در مجلس محروم کنیم چرا که با این طرح نخبگان جوان که مردم از آنها شناختی ندارند یقیناً نمی‌توانند به مجلس راه یابند.

وی اضافه کرد: اگر قصد شایسته سالاری و راه‌یابی افراد با تخصص و نخبه به مجلس است با استانی شدن انتخابات چون عمده مردم از نخبگان گمنام آشنایی ندارند قطعاً رأی به این افراد نمی‌دهند چون شناختی ندارند در حالی که در انتخابات فعلی مردم شهرستان‌ها به راحتی می‌توانند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب و راهی مجلس کنند که با استانی شدن انتخابات حق نخبگان و به مراتب افراد کاربلد سلب می‌شود.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس برای آینده نظام اسلامی ضررهایی هم دارد عنوان کرد: یقین دارم شورای نگهبان با نگاه به آینده قطعاً تبعات زیان بار طرح استانی شدن انتخابات را تشخیص و آن را تأیید نکند.

امینی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه موافقان طرح استانی شدن انتخابات معتقدند با تصویب این طرح ارتباط بین مردم و نمایندگان حفظ می‌شود؟ گفت: ارتباط فعلی نمایندگان با مردم در طرح استانی شدن انتخابات سخت حفظ می‌شود چرا که نمایندگان برای فرار از پاسخگویی به مردم خود را نمایندگان کلان می‌بینند تا این که خودشان را نماینده مردم شهرستانی محروم معرفی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: هر چند استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع شخصی بنده است ولی من جزو مخالفان سرسخت این طرح هستم و به نوعی می‌توانم بگویم استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است چون با این طرح به فکر آن هستند که حضورشان را در مجلس حفظ کنند.

منبع: تسنیم

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *