خانه / اخبار شاخص / عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی: طرح استانی شدن انتخابات مجلس منافاتی با لایحه دولت ندارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی: طرح استانی شدن انتخابات مجلس منافاتی با لایحه دولت ندارد

شاخص انتخابات: میرزایی نکو تصویب طرح استانی شدن انتخابات مجلس را از جمله نقاط قوت مجلس دهم دانست و گفت: این طرح منافاتی با لایحه قانون جامع انتخابات ندارد.

قاسم میرزایی نکو» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به تصویب طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب این طرح یکی از نقاط  قوت و مثبت مجلس دهم است ،شاید هیچ نفعی برای اصلاح طلب یا اصولگرا نداشته باشد ولی برای کل کشور و نظام مفید است چرا که همه مسائل بروی ریل اصلی خودش برمی گردد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ممکن است کسانی بگویند با این طرح افراد با گرایشات خاص و پول و مجموعه دیگر در کلان شهرها به مجلس راه پیدا می کنند که اینگونه نیست و چنین اتفاقی نمی افتد.

وی تاکید کرد: با طرح استانی شدن انتخابات  مشارکت نیز گسترده تر و بیشتر می شود، همانگونه که در شهرهای همانند تهران و قم نیز این موضوع نتیجه داد.

میرزایی نکو با اشاره به ارجاع این طرح به کمیسیون برای بررسی جزییات گفت: بحث شورای نگهبان این است که مجلس شاخص ها را معرفی کند یعنی وقتی در طرح ذکر شده است که مخالف ولایت فقیه  و قانون اساسی نباشد چهار تا پنج مورد را نیز نام ببرد و در واقع مصادیق را مشخص کند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه  قانون جامع انتخابات که  در دولت تدوین شده است، گفت: ما لایحه دولت را مطالعه کرده ایم و این طرح مجلس آن لایحه را پوشش میدهد و به نوعی این طرح پازلی از آن لایحه است و منافاتی با آن لایحه ندارد.

گفتنی است مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را که دررابطه با برگزاری انتخابات مجلس به صورت استانی و شهرستانی بود هفته گذشته به تصویب رسانید./

منبع: شبستان

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *