خانه / اخبار شاخص / ناصری نژاد تشریح کرد: استانی شدن انتخابات مجلس چه تاثیری بر کیفیت قانون گذاری دارد

ناصری نژاد تشریح کرد: استانی شدن انتخابات مجلس چه تاثیری بر کیفیت قانون گذاری دارد

شاخص انتخابات: عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت: یکی از معضلات جدی کشور بحث قانون‌گذاری و ضعف در این حوزه است ،می‌بینیم که بسیاری از قوانین وقتی تصویب می‌شوند بعد از مدتی با یک تبصره و با یک پیشنهاد یا حذف و یا تعدیل می‌شود، قوانین موازی، قوانین معارض، قوانین ضعیف به شدت زیاد شده موجب ایجاد مشکلات زیادی در اجرا شده است.

مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: من با استانی شدن انتخابات مجلس موافقم چرا که احساسم این است نماینده یک مسئولیت کلان دارد و آن مسئولیت قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و الان با وضعیت موجود از آنجایی که نمایندگان از شهرستان‌های کوچک و مناطق محلی کوچک رأی می‌گیرند مجبور هستند به مسائل ریز و محلی هم بپردازند و در نتیجه بحث قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین و برنامه‌های اساسی کشور یک مقدار در محاق قرار می‌گیرد.
وی افزود: در جلسه تصویب قانون مشاهده می‌شود که نمایندگان مجبور هستند که یا جوابگوی تلفن و یا جوابگوی ارباب رجوع باشند و یا به مسائل حاشیه‌ای گرفتار شوند و از این جهت به نظر من برای نجات کشور و رسیدگی به مسائل اساسی نیاز است نمایندگان از یک سطح بالاتری به مجلس بیایند و به مسائل اساسی برسند.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت: همه به این مسئله اذعان دارند که یکی از معضلات جدی کشور بحث قانون‌گذاری و ضعف در این حوزه است و همگی می‌بینیم که بسیاری از قوانین وقتی تصویب می‌شوند بعد از مدتی همین قانون با یک تبصره و با یک پیشنهاد یا حذف و یا تعدیل می‌شود، قوانین موازی، قوانین معارض، قوانین ضعیف به شدت زیاد شده موجب ایجاد مشکلات زیادی در اجرا شده است. بنابراین ما باید زمینه را برای قانونگذاری بهتر و رسیدگی به مسائل اساسی فراهم کنیم.
ناصری‌نژاد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با توجه به شرایط موجود نمایندگان گرفتار مسائل منطقه‌ای و شهرستانی می‌شوند و حتی به مسائل کلان استان خود هم نمی‌رسند و گاهی وقت‌ها برای مسائل منطقه‌ای در خود استان هم گرفتاری و اختلاف ایجاد می‌شود.
وی افزود: با استانی شدن انتخابات سطح بالاتر می‌آید و قدرت تمرکز نمایندگان بیشتر می‌شود و احتمالاً شخصیت‌های قوی‌تری به مجلس راه پیدا کنند و به مسائل اساسی برسند.
استانی شدن انتخابات طرح خوبی است اگر…
به گزارش فارس عضو فراکسیون روحانیت مجلس در پایان گفت: می‌شود احزاب را هم تقویت کرد همانطور که در جاهای مختلف لیستی ارائه می‌شود و یا مجموعه‌ای کسی را تائید می‌کند نمایندگان استان‌ها هم از این موضوع بتوانند بهره‌مند شوند.
منبع: فارس

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *