خانه / اخبار شاخص / «استانی شدن انتخابات مجلس به رواج لابی و پول می‌انجامد»

«استانی شدن انتخابات مجلس به رواج لابی و پول می‌انجامد»

شاخص انتخابات: عبدالله حاتمیان، نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به “طرح استانی شدن انتخابات مجلس”، که به تازگی مطرح شده است، گفت: استانی شدن انتخابات مجلس  بین مردم و نمایندگان فاصله ایجاد می‌کند، زیرا مردم در حوزه‌های انتخابیه به دلیل دسترسی سخت به وزرا و دولتی‌ها، پناه‌ آخرشان برای بیان مشکلات، نمایندگان است.

 وی، یکی از معایب استانی شدن انتخابات مجلس را رسیدگی نکردن نمایندگان به مشکلات روستاها و شهرهای کوچک استان دانست و اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس موجب می‌شود تمرکز نمایندگان بر مرکز استان بوده و توجه کمتری به مشکلات شهرهای کوچک‌تر و کمتر برخوردار داشته باشند.

 نماینده مردم درگز در مجلس همچنین، یکی دیگر از معایب استانی شدن انتخابات مجلس را کاهش مشارکت مردم دانست و گفت: استانی شدن انتخابات باعث رواج لابی پول و ارتباط به جای ضابطه می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود تا کاندیداهایی هم که چهره‌های شناخته‌شده‌‌ای نیستند اما صلاحیت ورود به مجلس را دارند، نتوانند شانسی برای حضور در پارلمان داشته باشند.

حاتمیان در پایان خاطرنشان کرد: استانی شدن انتخابات مجلس همچنین  باعث می‌شود نمایندگان شهرستان‌ها و شهرهای کوچک نتوانند به مجلس راه یابند و فقط  نمایندگان طیف کمی از مردم استان‌ به مجلس راه یابند.

منبع: تسنیم

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *