خانه / اخبار شاخص / ترکی در گفت‌وگو با فارس استانی شدن انتخابات باعث حاکم‌شدن گروه‌های خاصی می‌شود/زیرساخت‌های این طرح آماده نیست

ترکی در گفت‌وگو با فارس استانی شدن انتخابات باعث حاکم‌شدن گروه‌های خاصی می‌شود/زیرساخت‌های این طرح آماده نیست

شاخص انتخابات: نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی شدن انتخابات باعث می‌شود تا گروه‌های خاصی که اهرم‌هایی را دراختیار دارند حاکم شوند و حتی ممکن است حاکمیت نظام را نیز خدشه‌دار کنند.

اکبر ترکی نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اعلام مخالفت خود با طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: زیرساخت‌های استانی شدن انتخابات به ویژه در بخش فعالیت احزاب در کشور فراهم نشده است.

وی ادامه داد: برای استانی شدن انتخابات باید احزاب از یک فرهیختگی و یک رشد و عقلانیتی برخوردار باشند که اینها هنوز در کشور ما محقق نشده است و اگر انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود، حقوق مردم شهرستان‌های کوچک نادیده گرفته می‌شود.

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات مجلس،‌ اهرم‌های زر و زور و تزویر در این نوع انتخابات بیشتر می‌شود و مردم هم به مطالبات به حق خود نمی‌رسند، در این نوع انتخابات فاصله‌ بین مردم و نمایندگان مجلس افزایش پیدا می‌کند.

ترکی خاطرنشان کرد: استانی شدن انتخابات باعث می‌شود تا گروه‌های خاصی که اهرم‌هایی را دراختیار دارند حاکم شوند و حتی ممکن است حاکمیت نظام را نیز خدشه‌دار کنند.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس در روزهای قبل کلیات طرحی را تصویب کردند که در صورت قانون شدن این طرح، رأی‌دهندگان در انتخابات به جای اینکه تنها به نماینده خود رأی دهند، اسامی نمایندگان کل استان که مدنظرشان است را در برگه رأی بنویسند.

مخالفین این طرح می‌گویند این شیوه برگزاری انتخابات باعث می‌شود تا شهرهای کوچک و روستاها به دلیل جمعیت کمترشان نتوانند تأثیری در انتخاب نامزد موردنظرشان داشته باشند و موافقین نیز عنوان می‌کنند که با استانی شدن انتخابات، دیگر نمایندگان به جای درگیری در مسائل منطقه‌ای، بیشتر می‌توانند به مسائل ملی بپردازند.

منبع: فارس

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *