خانه / اخبار شاخص / شریفی در گفت‌وگو با فارس: با استانی شدن انتخابات مجلس شهرهای کوچک به فراموشی سپرده می‌شوند

شریفی در گفت‌وگو با فارس: با استانی شدن انتخابات مجلس شهرهای کوچک به فراموشی سپرده می‌شوند

شاخص انتخابات: نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس روستاها و شهرهای کوچک به فراموشی سپرده می‌شوند، گفت:‌استانی شدن موجب افزایش هزینه‌های تبلیغاتی و وام‌دار شدن نامزدها به افراد خاص می‌شود.

ناصر شریفی نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه با استانی شدن انتخابات مجلس مخالف هستم، گفت:  در حال حاضر پل ارتباطی حاکمیت با مردم نمایندگان هستند و واقعیت این است که مردم دسترسی به کس دیگری ندارند و نماینده‌ها هستند که بین مردم می‌روند.

وی افزود: اگر انتخابات استانی شود ارتباط مردم و حاکمیت کم رنگ می‌شود و ارتباط فعلی از بین می‌رود. با استانی شدن انتخابات فرد برای تبلیغات خود ناچار به صرف هزینه‌های کلان است که این خود پای کانون‌های قدرت و ثروت را به عرصه انتخابات باز می‌کند و کاندیدای انتخابات برای تأمین هزینه‌های تبلیغاتی خود  وام‌دار افراد خاص می‌شود.

نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانی استانی شدن انتخابات درست است که ما شوراهای محلی را تقویت کنیم و بخشی از مسئولیت‌ها و اختیارات را به آنها بدهیم تا بتوانند امور اجرایی منطقه‌ای را پیگیری کنند.

شریفی خاطرنشان کرد: من هم قبول دارم که نماینده باید کار قانون‌گذاری و کارت نظارت را انجام بدهد. اما نماینده نمی‌تواند بگوید مسائل منطقه‌ای ربطی به من ندارد و دردهای جامعه را ببیند و بی‌تفاوت باشد. زمانیکه شوراهای محلی تقویت شوند ما می‌توانیم نگاه نماینده را به سمت مسائل ملی سوق دهیم.

وی در پایان گفت: اگر انتخابات در این شرایط استانی روستاها و شهرهای کوچک به فراموشی سپرده خواهند شد و اگر من نماینده که امروز از طریق وزرا کار مردم روستاها و شهرهای کوچک را پیگیری می‌کنم این پیگیری‌ها هم نباشد مردم شهرهای کوچک دچار مشکل می‌شوند.

منبع: فارس

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *