خانه / اخبار شاخص / عبداللهی در گفت‌وگو با فارس: استانی شدن انتخابات مجلس برای اصلاح ساختار سیاسی کشور یک گام رو به جلو است

عبداللهی در گفت‌وگو با فارس: استانی شدن انتخابات مجلس برای اصلاح ساختار سیاسی کشور یک گام رو به جلو است

شاخص انتخابات: نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات برای اصلاح ساختار سیاسی کشور یک گام به جلو است، گفت:برای حل مشکلات روستاها باید مشکلات اقتصادی در سطح کلان حل شود و وقتی مشکلات در سطح کلان حل شود منابع هم برای رفع مسائل روستاها تخصیص می‌یابد.

بیت‌الله عبدالهی نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اعلام موافقت خود با استانی شدن انتخابات مجلس گفت: استانی شدن انتخابات مجلس در واقع استانی نیست بلکه به نظر من شهرستانی-استانی است و اینگونه نیست که شهرستان‌ها فراموش شود.

وی افزود: در طرح استانی شدن انتخابات مجلس حوزه‌های انتخابیه به هم نمی‌خورند و هر نماینده‌ای باید رأی خود را حوزه انتخابیه خود کسب کند و این میزان رأی در سطح استان با کاندیدای دیگر حوزه انتخابیه‌اش رقابت کند.

نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: نمایندگان در این طرح با توجه به اینکه از حوزه انتخابیه‌شان رأی آورده‌اند مجبورند به روستاها و شهرهای کوچک هم سرکشی کنند و من معتقد نیستم در این طرح روستاها و شهرستان‌های کوچک فراموش می‌شود.

عبدالهی خاطرنشان کرد: امروز مشکلات کشور در سطح کلان است همچون نظام اداری و غیره و نمایندگان باید بیشتر وقت خود را صرف حل این مشکلات کنند و اگر این مشکلات حل شود همان روستایی‌ها هم نفع می‌برند.

وی افزود: من نماینده‌ای هستم که متهمم که بیش از همه به روستاها سرکشی می‌کنم ، مردم وقتی به روستاها و شهرستان‌های می‌رویم می‌خواهند مشکلاتشان را حل کنیم وگرنه دائماً سر زدن مشکلاتی از آنان حل نمی‌کند و برای ایجاد منابع برای حل این مشکلات باید مسائل اقتصادی را در سطح کلان حل کرد.

نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به نظر من استانی شدن انتخابات برای اصلاح ساختار سیاسی کشور یک گام به جلو است و من چه در این سیستم انتخاباتی رأی بیاورم یا رأی نیاورم معتقدم که استانی شدن انتخابات حرکتی رو به جلو است.

منبع: فارس

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *