خانه / اخبار شاخص / «استانی شدن انتخابات» راه را برای پولدارها فراهم می‌کند

«استانی شدن انتخابات» راه را برای پولدارها فراهم می‌کند

شاخص انتخابات: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استانی شدن انتخابات راه را برای پولدارها و رایزن‌ها به مجلس هموار می‌کند.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ماده ۳ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مبنی بر حذف ماده مربوط به استانی شدن انتخابات،مجتبی ذوالنور در موافقت با حذف ماده مربوط به استانی شدن انتخابات،گفت: در شهرهای کوچک مردم روی کاندیداها شناخت لازم را دارند اما با استانی شدن انتخابات تعداد کاندیداها بسیار افزایش می یابد و امکان شناخت کافی درباره آنان وجود نخواهد داشت.

وی افزود: اگر انتخابات استانی شود، شناخت مردم از کاندیداها صرفا بر مبنای لیست ها خواهد بود و افرادی که همیشه اهل رایزنی، خودنمایی و لابی گری هستند روی کار می آیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: با استانی شدن انتخابات، یا افراد باید به جریان های سیاسی آویزان شوند که پس از انتخاب هم قطعا فردی مستقل و عدالت خواه نخواهند بود و باید در راستای اهداف آن جریان سیاسی حرکت کنند.

ذوالنور افزود: در غیر این صورت کاندیداها باید اینقدر پول داشته باشند که در سطح استان تبلیغات کنند که در نتیجه افرادی پولدار سر کار می آیند و باید صرفا در زمان نمایندگی شان وامدار افرادی باشند که آنان را با قدرت پول به مجلس برده اند.

وی تأکید کرد: با استانی شدن انتخابات، شهرهای کوچک رها می شوند، چرا که کسانی که وابسته به پولدارها هستند، لازم نمی دانند به شهرهای کوچک و مشکلات مردم رسیدگی کنند، چرا که پشتوانه سیاسی و قدرت و ثروت زیادی دارند، در حالی که دلگرمی مردم در شرایط فعلی این است که می توانند مشکلاتشان را با نمایندگان خود مطرح کنند و ما نباید این ارتباط را قطع کنیم.

ذوالنور گفت: نمایندگانی که به صورت لیستی و با رأی انبوه بالا می آیند، قطعا نمی توانند ارتباط خوبی با بخش های دورافتاده کشور داشته باشند و چرا ما می خواهیم فضایی را ایجاد کنیم که مردم صرفا با اعتماد به پولدارها و لیست های سیاسی رأی دهند.

وی با بیان اینکه دعواهای قومی از این طریق افزایش می یابد، خاطرنشان کرد: روش فعلی انتخابات ممکن است مشکلاتی داشته باشد اما با این روش پیشنهادی قطعا مشکلات بسیار بیشتر خواهد شد.

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

استانی شدن انتخابات، نظارت مجلس را تقویت می کند

شاخص انتخابات: نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نواقص نظام انتخاباتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *