خانه / اخبار شاخص / انتخابات حزبی شود

انتخابات حزبی شود

شاخص انتخابات: نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حزبی شدن نظام انتخاباتی کشور گفت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی راه را برای اصلاح نظام انتخابات و اجرایی کشور هموار می کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حزبی شدن نظام انتخاباتی کشور گفت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی راه را برای اصلاح نظام انتخابات و اجرایی کشور هموار می کند.

محمد مهدی زاهدی روز شنبه در نشست خبری در محل هتل آسمان کرمان افزود: ما یکی از ناکارآمدترین نظام های انتخاباتی دنیا را داریم و احزاب در فرآیند انتخابات کنار گذاشته شده اند و بسیاری از فسادها هم به دلیل بها ندادن به احزاب است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در راس امور است تصریح کرد: مجلس ریل گذاری قطار اجرایی کشور را بعهده دارد و اگر این ریل گذاری دقیق و با برنامه ریزی نباشد نمی تواند کشور را نجات دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بسیاری از کشورها سیستم انتخابات بر اساس حضور احزاب و تناسبی است و هر جریان و گروه به تناسب آرا در دولت نماینده دارد.

وی ادامه داد: باید افراد قوی با پشتوانه حزبی، شجاع، کارآزموده و مدیر انتخاب شوند و استانی شدن انتخابات به شرط رعایت تناسب می تواند مقدمه خوبی برای تحزب در کشور باشد.

منبع: تین نیوز

درباره shakhese entekhabat

پیشنهاد بررسی

سلیمی‌نمین: تصمیم دیروز مجلس، مایه تاسف است/ باید فکری به حال نظارت بر مجلس کرد

شاخص انتخابات: نمایندگان در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *